مطالب روانشناسي

نکته ها و موضوعات روانشناسی،ازدواج و خانواده،موفقیت در زندگی،مد و مسائل زندگی

نكات عمومي پوشش

 

لباسهاي راه راه عمودي بپوشيد                                                                  

هر چيزيكه باعث بلندي قد گردد مناسب است. به عـنوان مثال خطوط راه راه عمودي در لباس ميتواند قد كوتاه شما را بلند تر به نظر برساند. الـگـوهايـي هـمانند خطوط راه راه باريك روي پارچه، جناغي و ريسماني نيز آن جلوه "عمودي" را تداعي ميكنند.

نكته: از پيراهن هاي شطرنجي و خانه خانه استفاده نكنيد.

 

 

يك رنگ بپوشيد                                                                                            

پوشيدن پـيـراهن و شلوار هم رنگ باعث جلوگيري از دوگانگي و گسيختگي هاي واضح در چهارچوب اندام شما شده و اين حس را در ديگران بوجود مي آورد كه شما بلند قدتر هستيد.

 

 

رنگهاي تيره و پارچه هاي سبك را انتخاب كنيد                                               

بعلاوه رنگهاي تيره مخصوصا مشكي باعث لاغر بنظر رسيدن اندام شده و به افراد كوتاه قد كمك ميكند كه بلندتر نشان دهند. همين مطلب درمورد پارچه هاي سبك يا متوسط وزن نيز صدق ميكند. از طرف ديـگر پـارچه هاي سنگين موجب كوتاهتر و جثه دار تر بنظر رسيدن شما ميگردند.

 

 

لباسي كاملا اندازه برتن كنيد                                                                        

درنهايت بياد داشته باشيد كه لباس شما دقيقا اندازه باشد. لباس گشاد ميتواند باعث كوتاهي و پهني شود، بنابراين لباسي انتخاب كنيد كه بجاي شل بودن سفت و هموار باشد.

 

+ نوشته شده در  سه شنبه 31 مرداد1385ساعت 9:5 قبل از ظهر  توسط سینا   | 

نكاتي براي افراد كوتاه قد

 

احـتمال دارد شما بدليل اينكه از انـدازه قـد خـود نـاراضــي هـستـيد مبــادرت به خواندن اين مقاله نموده ايد. دلـخـور  نـشويد؛ مـن خـودم هم دوست داشتم چند سانتي قـد بلندتر بود. اما متاسفانه ما قادر نيستم اندازه قد دلـخـواه  خود را تعيين كنيم... لااقل در حال حاظر.

تا آن زمـان افـراد كوتـاه قد در دنـيـاي مـد دچـار مـشـكـلات   انــدكي بوده و يافتن لباسي كه دقيقا اندازه باشد دردسر  ساز خواهد بود چراكه كمتر توليد كننده اي پيدا مي شـود   كه براي افراد زير 140 سانت ( بخصوص براي مردان) لباس بدوزد.

خوب، من اينجا هستم كه به شما كمك كنم كه لباس اندازه خود را پيدا كرده و بلندقدتر بنظر برسيد.

 

نكات قد بلندي

قبل از اينكه مشاوره مد را ارائه دهيم، نكات زير در در عين سادگي كمك زيادي در بلند قدتر بنظر رسيدن شما خواهند نمود:

1- حفظ وضعيت اندام و طرز ايستادن مناسب، كليدي است براي اينكه به حداكثر اندازه پـتـانسيل قد خود دست يابيد. بياد داشته باشيد كه هنگام نـشسـتن كـمرتان را كـامـلا صاف نگه داشته و هنگام ايستادن هميشه سر خود را بالانگاه داريد و متكبرانه برخيزيد. با سر خميده و دولا دولا راه رفتن فقط باعث كوتاه قد بنظر رسيدن شما ميگردد.

2- بخاطر داشته باشيد كه به عنوان يك قانون عمومي موهاي كوتاه براي افراد كوتاه قد خيـلي منـاسب تر است. موي بلند باعث پوشيده شدن گردن و شانه ها شـده كـه اين امر موجب ميگردد كه سر و بدن شما به عنوان يك تك بخش بنظر برسد و اين كمكي به بلند قد به نظر رسيدن شما نخواهد كرد.

3- نكته ديگر براي به حداكثر رساندن قامت خوش اندامي و حفظ تعادل وزن است. افراد سنگين وزن تر و بيش از حـد عـضلاني پهن تر و كوتاه تر بنظر ميرسند، اما لاغر ماندن و داشتن مقداري عضله ( شانه هاي خوش تركيب و اندازه ) مي تواند به چهارچوب شما مقداري ارتفاع اضافه كند.

سري به فروشگاه ها بزنيد

بهترين روش خريد اين است كه كتابهاي مرجع را باز نموده و با فروشگاههاي متنوع پوشاك تماس بگيريد و از آنها جويا شويد كه چه مدل و اندازه هايي دارند. همچنين بايد از فروشنده سؤال كنيد كه آيا براي آنها امكان دوختن يك لباس سفارشي براي افراد كوتاه قد وجود دارد يا خير.

در نـهايـت يـكـي ديگر از روش هاي يافتن اندازه هـاي كوچكتـر، سـفارش دادن لـبـاس از كاتالوگهاي "اندازه هاي كوچك" و يا جستجو در بـخـشهاي بچه گانه فروشگاه هاي بزرگ مي باشد.

 

ادامه دارد  .....

 

+ نوشته شده در  شنبه 28 مرداد1385ساعت 8:10 قبل از ظهر  توسط سینا   | 

پاسخ شما دوست خوبم

 

سلام دوست خوبم

 

در مورد سوالتون بايد بگم ؛ به نظر شخصي خودم چند مورد از صحبتهاي قبل ازدواج مي تونه موارد زير باشه ، به نظر شخصي خودم . خيلي موارد ديگه هستش كه اميدوارم با كتابهائي كه بهتون معرفي مي كنيم به جواب سوالتون برسيد . در مورد زمانش هم بايد بگم كه بستگي به طرفين داره و اينكه صحبتها چقدر داراي اهميت هستش براشون .

 

1 – از اخلاق هم به طور كامل آگاهي پيدا كنند . و نسبت به شناخت كاملي بدست بيارند و بايد براي اين كار وقت گذاشت . 

2 – در مورد فرهنگهاي دو خانواده حتما با هم صحبت كنند .

3 – از نظر همديگه در مورد آيند و مشكلاتي كه با هاش روبرو خواهند شد صحبت كنند .

4 – در مورد ظاهر و تعصباتي كه ممكنه وجود داشته باشه حتما در موردش صحبت كنند .

خيلي موارد ديگه هستش كه مي تونيم قبل از ازدواج در موردشون صحبت كنيم . من يك سري كتاب به شما معرفي مي كنم كه اميدوارم به شما دوست خوبم كمك كنه :

 

 

باز توضيحات بيشتر رو در كتابهاي زير بخوانيد :

 

خواستگاري ، ازدواج و زندگي  ( دكتر سيف الله اسدي )

راهنماي ازدواج  ( اميد ملكي )

انتخواب عاقلانه – زندگي عاشقانه ( دكتر مسعود غفاري )

راهنماي ازدواج جوانان ( دكتر محم رضا شرفي )

مشاوره ازدواج و خانواده ( دكتر شكوه فدائي نژاد ) 

آيا تو آن گمشده من هستي ؟ ( باربارا دي آنجليس ) كه يك كتاب فوق العاده اي هستش و خود من هم اكنو در حال خوندنش هستم .

رازهائي درباره زنان و رازهائي درباره مردان ( باربارا دي آنجليس )

 

 

 

نكاتي براي حصول ازدواجي موفق و با دوام

 

قصد ازدواج دارید یا متاهل هستید؟ در هر حالتی که باشید، باید بدانید که می توانید با صرف تلاش و زمان کافی ازدواجی موفق و بادوام بسازید.

تجربه به من ثابت کرده است که پایدار نگاه داشتن یک ازدواج خوب و موفق نیازمند تلاش بسیار است. من این افتخار را داشته ام که 49 سال با همسرم زندگی کنم و صاحب چهار فرزند شوم. به واسطه ی لطف خداوند بوده که ازدواج ما این همه سال دوام یافته است، نه به خاطر هوش و دانستنی های من و همسرم. در این مقاله قصد دارم که بعضی از تجربیات خود را در اختیار شما قرار دهم تا با راه های ساختن یک ازدواج موفق و بادوام آشنا شوید.

 

ازدواج: مفهوم و اهمیت آن

ازدواج از دیدگاه معتبر، قراردادی قانونی است که توسط یک مرد و زن بسته می شود تا به عنوان زن و شوهر با یکدیگر زندگی کنند. ازدواج برای افراد زیادی که تصور می کنند که دو نفر قبل از تولد در پیشگاه شاهدانی با ازدواجی مقدس از نظر روحانی و قانونی به یکدیگر وصل شده اند، مفهوم و اهمیتی جامع و وسیع دارد.

شرکت در جشن ازدواج آسانترین جزء متاهل شدن برای زوج های بسیاری است. ازدواج برای آندسته از افرادی که دوست دارند با رابطه ای قانونی و شرعی با یکدیگر زندگی کنند، فرصت مناسبی است تا بتوانند رابطه ای بی همتا و خاص را تجربه کنند.

 

ارزش مشاوره قبل از ازدواج

مشاوره های قبل از ازدواج بسیار توصیه می شوند و باید نه فقط یکبار بلکه به دفعات صورت گیرد. وقتی زوج ها بتوانند با یکدیگر به بحث بنشینند و به درکی راضی کننده برای هر دو طرف در موارد زیر برسند، فرصت بهتری برای ایجاد ازدواجی موفق خواهند داشت:

·         عقاید و فرایض دینی و روحانی

·         رابطه ی جنسی، گرایشات و امیال جنسی

·         پول (گرفتن تصمیمات مالی و سرمایه گذاری بسیار مهم است)

·         فرایض بهداشتی و سلامتی (گرایشات افراد به ورزش، بهداشت فردی و غیره)

·         مدیریت خانه (نقش ها و مسئولیت ها)

·         فرزندان (تربیت فرزندان)

·         ورزش، سرگرمی، مسافرت، و فعالیت های تفریحی

·         خویشاوندان و دید و بازدید با اقوام، مسئولیت های اجتماعی

دانستن سابقه و تاریخچه ی خانوادگی فرد مقابل ضروری است، به این دلیل که همه ما به واسطه تجربیاتی که در محیط خانوادهمان وجود داشته است پرورش یافته ایم. دنیس لانگ در کتاب خود هارمونی خانواده به این نکته اشاره می کند که خانواده ارتباط ما با گذشته و نقطه ی عطف هویت ما را تشکیل می دهند. ما به شدت تحت تاثیر گرایشات و عملکردهای خانواده ای هستیم که در آن رشد نموده ایم. افراد دانا و متفکر کسانی هستند که در پی شناختن سابقه، عادات و فرهنگ خانواده ی همسر آینده شان برمی آیند. کاملاً صحیح است: شما با یک نفر ازدواج نمی کنید، بلکه خانواده ی او نیز جزئی از ازدواج شماست. پس مراقب باشید!

                                 
"تعهد" در ازدواج به چه معناست؟

ازدواج های خوب و موفق زیادی وجود دارد، اما هیچ ازدواج کاملی وجود نداشته است. هر ازدواج بادوام و موفق شامل تعهداتی بی قید و شرط و قطعی برای فردی ناکامل است. اینکه توقع داشته باشید همسرتان برایتان همه چیز باشد، غیر واقع گرایانه و نابخردانه است. در دنیای امروز که افراد در برخورد با کوچکترین مشکل یا عدم تفاهم، به این سرعت از یکدیگر جدا شده و طلاق می گیرند، بهتر است از خود سوال کنید تعهداتتان در ازدواج چیست.

طی سالهای دراز، من و همسرم تعهداتی عمیق و پایدار به ازدواجمان داشته ایم. متعهد شدن به ازدواج به این معناست که زوجین به یکدیگر گفته اند که "ازدواج ما نباید سبک و غیرمسئولانه گرفته شود." ما ازدواجمان را بر پایه ی عشق، احترام، شرافت، و جذابیتی متقابل به یکدیگر بنا گذاشتیم. ما معتقد بودیم، و هنوز هم اعتقاد داریم، که برای وفادار ماندن به یکدیگر، نباید به یکدیگر دروغ بگوییم و به هم اعتماد داشته باشیم، چه با هم باشیم و چه دور از هم.

تعهد و مسئولیت پذیری در ازدواج درصورت وجود موارد زیر محقق می شود:

·         سازگاری روحی

·         سازگاری شخصیتی

·      توانایی برقررای ارتباط با یکدیگر (اینکه یاد بگیرید به حرف های همسرتان گوش دهید و با کلامی صریح، غیرمنتقدانه، غیر کینه جویانه و خاص به او پاسخ دهید)

·         کشش و جاذبه ی دو طرفه و متقابل

 

نکات مهم

·      افرادی که نظام ارزشی در ازدواج پایه گذاری می کنند که شامل خصوصیات آزادی، صداقت، درستی، اعتماد، احترام، عشق، بخشش و گذشت، درک، و وفاداری باشد، خواهند توانست ازدواجی موفق و رابطه ای بسیار خوب داشته باشند.

·         ازدواجی که در آن دو نفر توقعاتی متعارض و خواسته هایی ناسازگار داشته باشند، امیدی برای موفقیت ندارد.

·         مشاوره های قبل از ازدواج ارزش بسیار بالایی دارد و بسیار توصیه میشود.

·      تعارضات باید به حالتی سازنده و مفید حل شوند. برای اینکار باید روی وابستگی ها و خواسته های هر دو طرف تمرکز شود و راهی اتخاذ شود که به سود هر دو جانب باشد. معمولاً در تعارضات و مشکلات، یکی از طرفین احساس خواهد کرد همسرش او را درک نکرده، تحسینش نمی کند، به او احترام نمی گذارد، به حرفهایش گوش نمیدهد و دوستش ندارد.

·      در ازدواج باید هم دادن باشد و هم گرفتن. این به آن معناست که نباید همیشه یکی از زوجین برنده باشد و دیگری معمولاً بازنده. این تفاهم نیست، سلطه گری است.

·         پایداری و دوام ازدواج زمانی میسر خواهد بود که زن و شوهر به یکدیگر زمان و فرصت برای خودشان نیز بدهند.

 

بالاتر از همه، داشتن اعتقاد و اعتماد است. ازدواج می تواند تجربه ای عالی و کامل باشد. بدانید که اگر تلاش کنید، خواهید توانست موفقیت ازدواجتان را تضمین کنید!

 

 

براتون آرزوي شادماني و سلامتي مي كنم .

 

+ نوشته شده در  شنبه 28 مرداد1385ساعت 6:54 قبل از ظهر  توسط سینا   |